Заява з приводу підписання мовного закону

15 травня 2019 року був підписаний закон № 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Хоча Лібертаріанська партія України підтримує єдину державну мову в нашій країні —  українську, ми вважаємо, що зміст цього закону суперечить його назві, а шляхом його прийняття держава намагається врегулювати вживання мови в більш широкому контексті суспільного життя.

Ми розуміємо державну мову виключно як мову документообігу в органах державної влади. Виходячи з цього, держава не має повноважень регулювати або обмежувати застосування мови в усіх інших типах відносин, включаючи суспільні. Кожна людина, юридична особа, орган місцевого самоврядування, установа чи організація має невід’ємне право самостійно обирати мову комунікації як всередині, так і з іншими суб’єктами.

Лібертаріанці підтримують позицію щодо використання української в якості єдиної державної мови, нею мають видаватися правові акти, інші офіційні документи, надаватись довідки, посвідчення, тощо. Водночас, виходячи з цінності прогресу, ми радимо робити переклад усіх вищевказаних документів англійською, щоб Україна стала більш відкритою для осіб, що приїздять до нас чи ведуть з нами справу з інших країн. Також, виходячи з принципу пріоритету громадянина над державою, ми виступаємо за те, щоб за можливістю публічні службовці підлаштовувалися під мову громадянина, а не громадяни примушувалися до вживання державної мови.