Заява з приводу підвищення норм споживання природного газу

27 листопада 2018 року Верховний Суд України своїм рішенням остаточно скасував постанову Кабінету Міністрів України № 203 від 23.03.2016, тим самим повернувши норму споживання природного газу для домогосподарств на рівень 9.8 м3 на людину на місяць. Це рішення прийнято за формальною ознакою та не враховує сутності справи.

Верховний Суд та суди нижчого рівня при розгляді цієї справи не встановили, наскільки обґрунтованими є ті чи інші норми споживання, тобто наскільки обґрунтованим по суті є позов щодо скасування вищевказаної постанови КМУ. Базуючись на об’єктивних спостереженнях, ми вважаємо норму споживання 9.8 м3 на людину на місяць явно завищеною і такою, що не відповідає дійсності. Своїм рішенням суди, фактично, зобов’язали населення сплачувати за товар, який воно не отримує, що еквівалентно примусовій конфіскації майна громадян рішенням органу державної влади. Це суперечить Конституції України, тому рішення Верховного Суду та судів нижчого рівня за цією справою є неправосудними та антиконституційними.

Виходячи з цього, Лібертаріанська партія України вимагає негайної люстрації суддів Берназюка Я. О., Гриціва М. І., Коваленко Н. В., Пащенка К. С., Чудак О. М., Шейко Т. І., Костюк Л. О., Парінова А. Б., Троян Н. М., що мали відношення до прийняття неправосудного рішення. Ці особи мають бути позбавлені статусу судді та отримати довічну заборону на обіймання посад в органах державної влади. Відповідно до нової редакції Конституції України, яку пропонує наша партія (див. Записки лібертаріанця №8), зловживання системою права є кримінальним злочином, тому ми також виступаємо за притягнення до відповідальності юристів, що представляли позивачів до КМУ – ПАТ “Хмельницькгаз” та ГС “Асоціація газового ринку України”.